Πέμπτος στο Πανευρωπαϊκό της πάλης ο Παπαδάτος

Στιγμιότυπο από τον τελικό των 130 κιλών της τελικής φάσης
του Πανελληνίου Πρωταθλήματος ελληνορωμαϊκής ανδρών 2015
Έχασε το χάλκινο μετάλλιο, στον μικρό τελικό του Πανευρωπαϊκού Πρωταθλήματος ανδρών κάτω των 23 ετών, που πραγματοποιήθηκε, το απόγευμα της Κυριακής, 29 Μαρτίου στο Βάλμπριτζ της Πολωνίας, ο Αλέξανδρος Παπαδάτος.
Ο αθλητής του ΑΟ Άνω Λιοσίων ΕΥΠΥΡΙΔΑΙ με μία νίκη (επί του Αζέρου Ναζαριάνι με 4-3) σε δύο αγώνες έφτασε μέχρι τον τελικό των ρεπεσάζ. Όμως εκεί ηττήθηκε με πτώση από τον Γερμανό Κρίστιαν Τζον και κατέκτησε, τελικά, την τιμητική πέμπτη θέση.
ΑΛΕΞ. ΠΑΠΑΔΑΤΟΣ-ΝΙΚΟΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΥ (ΑΡΧΕΙΟ)
«Μετά από μια σκληρή μάχη ο Αλέξανδρος έχασε το χάλκινο μετάλλιο. Συνεχίζουμε τον αγώνα μας με ακόμη πιο σκληρή δουλειά, για την πατρίδα μας και την πόλη μας.
Μέσα από την καρδιά μας ένα μεγάλο ευχαριστώ για τα δεκάδες μηνύματα συμπαράστασης», έγραψε στο facebook ο προπονητής του αθλητή, Νίκος Αποστόλου.